Наші контакти:

 

Приймальня: +38 (04563) 4-77-30

збут: +38 (04563) 4-77-29

 

м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 63

Стан хвойних насаджень природно-заповідного фонду

На виконання листа Держлісагенства від 16.01.18 №08-17/322-18 та листа Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства  комісією в складі  спеціалістів відділу лісового господарства ДП «Білоцерківське лісове господарство» проведене рекогносцирувальне  лісопатологічне обстеження  хвойних насаджень об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ). 

 

Комплекс природних чинників, сформований під  впливом кліматичних змін в нинішньому десятилітті призвів до волого-дефіциту, пошкодження насаджень буревіями та снігопадами і як наслідок  неконтрольованого спалаху наростання чисельності стовбурових шкідників.  

 

Ознаки погіршення санітарного та лісопатологічного стану було зафіксовано в соснових та ялинових насадженнях у ПЗФ Сквирського та Володарського лісництв.

 

Так, улісовому заказнику місцевого значення «Пустоварівка» Сквирського лісництва невідкладних заходів з поліпшення санітарного стану потребують насадження на площі 10.6 га,  у ботанічній пам’ятці природи місцевого значення на території урочища «Пархомівська дача» Володарського лісництва на площі 6,2 га  та лісовому заказнику місцевого значення «Михайлівська дача» Володарського лісництва на площі 69,7 га.

Враховуючи високий природоохоронний статус заповідних територій, проведення заходів з поліпшення їх санітарного стану ускладнюється цілою низкою бюрократичних перепон, що зводить на нівець старання лісівників. Отримання лімітів на проведення оздоровчих заходів на об’єктах ПЗФ можливе після наукових обґрунтувань, публічного обговорення в пресі та за підтримки органів місцевого самоврядування і небайдужих активістів.