Наші контакти:

 

Приймальня: +38 (04563) 4-77-30

збут: +38 (04563) 4-77-29

 

м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 63

Звіт про виконання Програми „Ліси Сквирщини” у 2017

Рішенням сесії Сквирської районної ради від 23.02.2017 року № 05-13-07 затверджено районну Програму «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки».Програмою передбачаються лісогосподарські заходи, спрямовані на  підвищення стійкості і продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення і посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших функцій шляхом проведення рубок формування і оздоровлення лісів, підвищення продуктивності лісів на основі застосування лісокультурних методів та забезпечення ведення збалансованого і невиснажливого лісокористування.

 Нарощування обсягів нових лісів шляхом лісорозведення можливе лише тоді, коли землі, які не використовуються в сільськогосподарському виробництві будуть передані в постійне користування ДП «Білоцерківський лісгосп» для заліснення і ведення лісового господарства. А, при неможливості передачі в постійне користування, провести заліснення на громадських засадах за кошти місцевих рад (додаток 4 до Програми). В 2017 році проведення даних робіт не планувались і не проводились.

         Районною Програмою «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки»  (далі – Програма) передбачалось у 2017 році провести роботи з лісовідновлення на площі 20 га, фактично виконано на площі 27,3 га, проведення доповнення лісових культур на площі 31,5 га, проведено догляди за лісовими культурами на площі 265 га, в тому числі хімічний догляд – 38,5 га, механізований  - 78 га, методом обкошування мотоінструментом – 148,5 га. Для вчасного і якісного проведення доглядів лісгоспом закуплено два дискових культиватори, придбано оприскувач для боротьби з бур’янами. Також у 2017 році силами Сквирського лісництва заготовлено 1070 кг жолудів дуба звичайного та північного, вирощено 89 тисяч штук сіянців, в тому числі 49 тисяч штук дуба звичайного. На проведення лісокультурних робіт Програмою передбачалось виділення 45,0 тис. грн., фактично використано – 597,6 тис. грн. власних коштів.

         Програмою передбачалось проведення у 2017 році рубок формування і оздоровлення лісів на площі 0,3 тис.га з обсягом загального запасу заготовленої деревини 8,4 тис. м³, фактично проведено на площі 102 га з обсягом заготовленої деревини – 6239 м³.  Зменшення обсягів обумовлене як суб’єктивними так і об’єктивними причинами. В першу чергу – це зміни в законодавстві (затвердження Санітарних правил в лісах України в новій редакції), зменшенням обсягів суцільних санітарних рубок, в той же час збільшення вибіркових санітарних рубок, проведення яких зумовлено продовженням масового всихання соснових насаджень, внаслідок враження їх шкідниками, несприятливими погодними умовами.

         У 2017 році проведено догляд за молодняками (освітлення і прочищення) на площі 21,9 га, проріджування на площі 14,3 га, прохідні рубки – 21,6 га, вибіркові санітарні рубки – 41,1 га, суцільні санітарні рубки – 1,5 га, інші види рубок – 1,2 га. На ведення лісового господарства використано 193 тис.грн. При запланованих 88 тис.грн.

         З метою вивчення стану всихання соснових насаджень лісгоспом ініційовано і проведено спільно з фахівцями Поліського філіалу науково-дослідного інституту лісового господарства та агромеліорації                        ім. Г.М. Висоцького семінар на тему «Всихання соснових насаджень. Проблеми та шляхи їх вирішення», на якому були присутні і представники органів місцевого самоврядування Сквирського району. Результатом семінару став Звіт про науково-дослідну роботу за темою «Вивчення стану всихаючих соснових насаджень та визначення причин всихання в умовах ДП «Білоцерківське лісове господарство» підготовлений фахівцями Поліського філіалу УкрНДІЛГА, яким надано відповідні рекомендації щодо ведення господарства у вражених шкідниками лісах.

         Рубки головного користування проведені на площі 6,2 га з об’ємом заготівлі 1,4 тис. м³.

         Невід’ємною частиною щоденної роботи лісової охорони лісгоспу є охорона лісів від пожеж, проведення профілактичних заходів щодо їх попередження. Так, у 2017 році проведено створення мінералізованих смуг на 10 км, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами – 25 км, для чого було використано 28,7 тис. грн. власних коштів підприємства, хоча Програмою заплановано – 20,2 грн.

         У 2017 році на території державного лісового фонду Сквирського лісництва проведено ремонт 3-х кілометрів доріг лісогосподарського призначення, при цьому використано 22,5 тис. грн. власних коштів (згідно Програми – 3,0 км, 34,5 тис.грн).

         Лісгоспом проводиться відповідна робота щодо визначення і облаштування на землях лісового фонду рекреаційних пунктів. На сьогоднішній день діє рекреаційний пункт у кварталі 73 на території Шамраївської сільської ради площею 0,5 га, проводяться роботи щодо облаштування рекреаційного пункту в кварталі 10 на території Малолисовецької сільської ради (буде повністю готовий до експлуатації до кінця І кварталу 2018 року). На вказані роботи лісгоспом використано 5,3 тис. грн. власних коштів. Нажаль, з місцевого бюджету кошти не виділялись, хоча Програмою заплановано виділення коштів для проведення співфінансування робіт по розвитку рекреаційної та туристичної інфраструктури в обсязі 3,0 тис. грн.. (додаток 7 до Програми).

         Слід відмітити, що додатком 6 до Програми встановлено орієнтовні обсяги коштів місцевих бюджетів на придбання садивного матеріалу для озеленення населених пунктів в сумі 9,0 тис. грн. Дані кошти виділені не були.

         У 2017 році державним підприємством «Білоцерківське лісове господарство» сплачено до Державного бюджету рентної плати за проведення рубок головного користування на території Сквирського району в сумі 146122 грн., за проведення рубок формування і оздоровлення лісів в сумі 6110 грн., сплачено земельного податку – 11951,68 грн.

         Всього на виконання заходів Програми передбачалось залучення власних коштів ДП «Білоцерківський лісгосп» в сумі 3617,450 тис. грн., фактично направлено і використано – 3860,5 тис.грн., що становить 106,7% від запланованих.

         Державним підприємством «Білоцерківське лісове господарство» налагоджена тісна співпраця з органами місцевого самоврядування як районного так і місцевого рівня, проводяться постійні зустрічі з головами сільських рад, місцевими депутатами на яких вирішуються і узгоджуються всі питання, які виникають у процесі спілкування, в тому числі і проведення рубок, як суцільних так і вибіркових.

 Директор державного підприємства  "Білоцерківське лісове господарство"                                А.В. Вітряк