Наші контакти:

 

Приймальня: +38 (04563) 4-77-30

збут: +38 (04563) 4-77-29

 

м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 63

Розробка всихаючих соснових насаджень

Восени 2017 року у всіх хвойних насадженнях ДП ”Білоцерківський лісгосп” проведено інвентаризацію осередків всихання, спричиненого комплексом стовбурових шкідників (інформація викладена в попередній публікації жовтня минулого року).Зменшення чисельності стовбурових шкідників – переважно верхівкового та шестизубого короїдів і соснових лубоїдів проводилося шляхом видалення заселених шкідниками дерев (всихаючих та сухостійних) до весняного вильоту та розселення.

Із 834 га загальної площі осередку стовбурових шкідників у ДП ”Білоцерківський лісгосп” станом на 10 січня 2018 року розроблено 395 га соснових насаджень, що становить 47% взятих на облік всихаючих сосняків. Проведення заходів з поліпшення санітарного стану в осередках шкідника у холодний період року є оптимальним, так як дає змогу проводити спалювання заселених шкідниками порубочних решток що унеможливлює його поширення.

 За даними фахівців-ентомологів період вильоту короїдів та подальшого заселення ними лісових масивів розпочинається на початку квітня і продовжується весь «період тиші» - до середини червня, коли санітарні рубки суворо заборонені законодавством. Саме тому заходами з поліпшення санітарного стану потрібно охопити максимальну площу осередків шкідника у зимовий період.