Наші контакти:

 

Приймальня: +38 (04563) 4-77-30

збут: +38 (04563) 4-77-29

 

м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 63

Новорічні ялинки та їх легальність

Незважаючи на велику кількість штучних ялинок в продажі, багато людей не уявляють собі новорічно-різдвяних свят без живої ялинки в своїй оселі. Лісівники готуються до прийдешніх свят заздалегідь. Для забезпечення населення новорічними атрибутами ДП «Білоцерківський лісгосп» організовує майданчики з продажу новорічних ялинок. Заготівля новорічних ялинок проводиться на площах рубок догляду, інших лісогосподарських рубках та на спеціально створених плантаціях новорічних ялинок.

Підтвердженням легальності заготівлі та правомірності реалізації новорічних ялинок стане наявність самоклейної етикетки. Вона містить індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру з етикетки, яка прикріплена до ялинки, на сайті ukrforest.com.

  

Але при цьому купувати новорічні деревця поспішають не всі. Дехто прагне зрубати лісову красуню в найближчому лісі. Тому наближення новорічних свят додає лісівникам ДП «Білоцерківський лісгосп», як і всій лісовій охороні не тільки радості, але й тривоги.

З метою запобігання незаконній заготівлі та реалізації новорічних ялинок у передноворічний період, у ДП «Білоцерківський лісгосп» прийнято додаткові заходи щодо посилення охорони хвойних насаджень. В підприємстві створено штаб по забезпеченню охорони хвойних насаджень, в лісництвах рейдові бригади лісової охорони із залученням працівників поліції для проведення патрулювання, з попередження правопорушень у лісовій сфері.

Звертаємо увагу на те, що згідно чинного законодавства за самовільно зрубане деревце порушник відшкодує збитки завдані лісовому господарству. Розмір шкоди вираховується відповідно до товщини стовбура самовільно зрубаного деревця і становить: 

         до 10 см – 399,27 грн. 

         10,1 - 14 см – 703,50 грн. 

         14,1 – 18 см – 1806,24 грн. 

Крім цього, згідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують штраф у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн.), для посадових осіб від 7 до 12 неоподаткованих мінімумів (119-204 грн.).

Лісівники ДП «Білоцерківський лісгосп» звертаються з проханням до громадян не порушувати закон та бережливо ставитись до природних багатств.