Наші контакти:

 

Приймальня: +38 (04563) 4-77-30

збут: +38 (04563) 4-77-29

 

м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 63

 Буревій у лісі

 

За даними спостережень метеостанції Біла Церква Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, 11 березня 2019 року на території м. Біла Церква та району спостерігався сильний поривчастий вітер з максимальною швидкістю 25м/с.

Нищівного  впливу стихії зазнали насадження шести лісництв ДП „Білоцерківський лісгосп”. Згідно повідомлень лісової охорони площа виявлених вітровальних та вітроламних насаджень перевищує 450 га. Спеціалістами відділу лісового господарства ДП „Білоцерківський лісгосп” разом із уповноваженими представниками ДСЛП «Київлісозахист» оперативно проведене рекогносцирувальне лісопатологічне обстеження пошкоджених стихією насаджень з метою визначення заходів поліпшення їх санітарного  стану (ЗПССЛ).

У листяних деревостанах найменш стійкими до поривів вітру виявились дерева ясена звичайного, пошкоджені кореневими гнилями. Хвойні насадження зазнали розладнання з ознаками вітровалу переважно в осередках стовбурових шкідників (всихаючі та сухостійні дерева) а також живі через велику парусність крон.

Київським обласним та по м. Києву управлінням лісового та мисливського господарства  вже першочергово погоджено призначення вибіркових санітарних рубок на 38,8 га насаджень, пошкоджених стихією, в Білоцерківському, Володарському та Сквирському лісництвах. ДП „Білоцерківський лісгосп” готує до другої черги призначення заходів поліпшення санітарного стану вітровальні ділянки лісу Тетіївського, Томилівського, Ставищенського та неохопленої частини Білоцерківського лісництва  на площі 437,7 га (погоджені переліки всіх заходів ПССЛ із зазначенням площ та причин призначення доступні для ознайомлення на сайті Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства). Лісова охорона підприємства продовжує моніторинг насаджень на предмет виявлення пошкоджених стихією ділянок лісу, та наголошує про обережність відпочиваючих при перебуванні в лісі у вітряну погоду.