Наші контакти:

 

Приймальня: +38 (04563) 4-77-30

збут: +38 (04563) 4-77-29

 

м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 63

Легальність новорічних ялинок

      Незважаючи на велику кількість штучних ялинок в продажі, багато людей не уявляють собі новорічно-різдвяних свят без живої ялинки в своїй оселі. Лісівники готуються до прийдешніх свят заздалегідь. Для забезпечення населення новорічними атрибутами ДП «Білоцерківський лісгосп» організовує майданчики з продажу новорічних ялинок. Заготівля новорічних ялинок проводиться на спеціально створених плантаціях новорічних ялинок, при суміщенні з проведенням рубок формування і оздоровлення лісів.

         Підтвердженням легальності заготівлі та правомірності реалізації новорічних ялинок стане наявність самоклейної етикетки або бирки. Вона містить індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру з етикетки (бирки), яка прикріплена до ялинки, на сайті ukrforest.com або yalynka.info.

       

         Але при цьому купувати новорічні деревця поспішають не всі. Дехто прагне зрубати лісову красуню в найближчому лісі. Тому наближення новорічних свят додає лісівникам ДП «Білоцерківський лісгосп», як і всій лісовій охороні не тільки радості, але й тривоги.

         З метою запобігання незаконній заготівлі та реалізації новорічних ялинок у передноворічний період та на виконання розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 19.11.2012 № 497 «Про заходи щодо охорони хвойних лісів від незаконних рубок у передноворічний період», наказу Держлісагентства від 15.11.2018 № 960 «Про організацію та забезпечення охорони хвойних молодняків від незаконних рубок у різдвяно-новорічний період 2019 року», наказу Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства від 20.11.2018 № 104 «Про запобігання незаконній заготівлі та реалізації новорічних ялинок у різдвяно-новорічний період 2019 року», у ДП «Білоцерківський лісгосп» прийнято додаткові заходи щодо посилення охорони хвойних насаджень. На підприємстві створено штаб по забезпеченню охорони хвойних насаджень, в лісництвах рейдові бригади лісової охорони із залученням працівників поліції для проведення патрулювання, з попередження правопорушень у лісовій сфері.

         Звертаємо увагу на те, що згідно чинного законодавства за самовільно зрубане деревце порушник відшкодує збитки, завдані лісовому господарству.

         Згідно з «Таксою для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» (проіндексованою), затвердженою Постановою КМУ від 23.07.2008 р. № 665, шкода за кожне зрубане в грудні-січні хвойне дерево біля шийки кореня становить:

         до 10 см – 453,96 грн.

         10,1 - 14 см – 799,89 грн.

         14,1 – 18 см – 2053,68 грн.

         і т.д. (чим більший діаметр, тим більша сума)

         Крім цього, згідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують штраф у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн.), для посадових осіб від 7 до 12 неоподаткованих мінімумів (119-204 грн.).

         Лісівники ДП «Білоцерківський лісгосп» звертаються з проханням до громадян не порушувати закон та бережливо ставитись до природних багатств!