Наші контакти:

 

Приймальня: +38 (04563) 4-77-30

збут: +38 (04563) 4-77-29

 

м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 63

Заготовляємо насіння дуба звичайного

Ліси – головне природне багатство народу України. Із незапам’ятних часів користуються люди його дарами: грибами, ягодами, лікарською сировиною, березовим соком і, звичайно ж, деревиною, яка широко використовується в народному господарстві нашої держави. Для того, щоб не порушувався  природний баланс, необхідно приділяти особливу увагу відновленню лісу. 

 Знають про це юні лісівники учнівського лісництва «Розкішнянське», що є підрозділом Ставищенського лісництва ДП «Білоцерківський лісгосп». Як тільки з’являється нагода – вирушають до лісу, щоб заготовити насіння дуба звичайного. Лісничий Швець Т.О.  особливу увагу акцентує на тому, щоб школярі збирали  тільки якісне насіння.

Збираючи жолуді, юні лісівники натрапили в лісі на огороджені,  промарковані білою фарбою та пронумеровані дуби. Тарас Олександрович пояснив, що саме ці дерева є плюсовими, тобто за   інтенсивністю   росту
перевищують середні показники свого насадження, характеризуються  високою  якістю  стовбурів, стійкістю до шкідників і хвороб та  добре  розвиненою кроною. Таких на всю Україну – 283, і 14 з них росте  в нашому лісництві.

 

Кожного разу, вирушаючи до лісу, школярі дізнаються щось нове і цікаве, вчаться якісно працювати й розуміти прості істини – зберігаючи, відновлюючи та раціонально використовуючи лісові багатства нашої країни, ми підтримуємо екологічний баланс, а значить  і покращуємо якість власного життя.  

Керівник учнівського лісництва Руднєва О.В.