Наші контакти:

 

Приймальня: +38 (04563) 4-77-30

збут: +38 (04563) 4-77-29

 

м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 63

Новини лісового господарства

Тихе полювання взимку

Збір грибів у нашій місцевості, як правило, приурочений до осінньої пори року. На весні ліс нас може порадувати сморчками, літо дарує перші хвилі білих грибів, проте зима, на мою думку, незаслужено викреслена з календарів більшої частини любителів тихого полювання. 

 

Детальніше: Тихе полювання взимку

Підтримуємо птахів

   Не здає своїх позицій зима, впевнено господарює та дошкуляє морозами. Важко доводиться нашим пернатим друзям, саме в цю пору року вони потребують нашої підтримки. «Допоможемо птахам взимку» - таку тему мало заняття, яке провели юні лісівники Розкішнянського учнівського лісництва в залі Природи для учнів 4-Б класу Ставищенського НВК №2.

Детальніше: Підтримуємо птахів

Зустріч із майбутніми лісівниками

    29 січня 2019 р. на агробіотехнологічному факультеті відбулася зустріч студентів спеціальностей «Лісове господарство» і «Садово-паркове господарство» з директором ДП «Білоцерківське лісове господарство» Вітряком А. В. та начальником відділу лісового господарства Рижовим О. М.

Детальніше: Зустріч із майбутніми лісівниками

Навчання з оформлення лісопорушень

     Останніми роками збільшилась кількість випадків порушення лісового законодавства. Через здорожчання природного газу для опалення почастішали випадки самовільних рубок дерев у лісових масивах лісгоспу. Мешканці прилеглих до лісів населених пунктів та спритні «ділки» з метою легкої наживи прямують в ліс  та нищать насадження не маючи на те ніякого юридичного права.

Детальніше: Навчання з оформлення лісопорушень

Робочий візит працівників Володарського РС ГУ ДСНС до Володарського лісництва

     Працівники Володарського районного сектору ГУ ДСНС відвідали Володарське лісництво ДП "Білоцерківське лісове господарство", з метою оновлення інформації на куточках безпеки та залишення листівок застережливого змісту для подальшого розповсюдження.

Детальніше: Робочий візит працівників Володарського РС ГУ ДСНС до Володарського лісництва

Знайомимось із флорою і фауною нашої держави

     11 грудня члени учнівського лісництва «Розкішнянське», що діє при Ставищенському лісництві ДП «Білоцерківський лісгосп», підготували та провели заняття для учнів 5 класу на тему «Найпоширеніші представники флори та фауни України». У ході заняття п’ятикласники ознайомилися із деревними породами, які поширені на території нашої держави.

Детальніше: Знайомимось із флорою і фауною нашої держави

Проведення Всеукраїнського тиждня права

З 1950 року 10 грудня відзначається як День прав людини. Указом Презедента України від 08.12.2008 року №1149 започатковано Всеукраїнський тиждень права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Детальніше: Проведення Всеукраїнського тиждня права

З 2019 року запроваджуються нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими

Лісовій громаді держави та господарюючим структурам, які використовують у виробництві деревину, починаючи з 1 січня 2019 року, необхідно буде користуватися національними стандартами, гармонізованими з європейськими, в яких суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик в лісоматеріалах.

Детальніше: З 2019 року запроваджуються нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з...

Операція "Новорічна ялинка"

  Працівники державної лісової охорони Володарського лісництва ДП «Білоцерківський лісгосп» з наближенням новорічних свят посилюють проведення рейдів по запобіганню незаконній рубці «новорічних ялинок».

Детальніше: Операція "Новорічна ялинка"

 Опалення житла- гаряче питання

З настанням холодів гостро постає питання опалення житлових приміщень. На сьогоднішній день видів палива є чимало, це і газ, брикети, палети, тирса, обрізки та дрова ( які також поділяються на тверді,м’які і хвойні). 

Детальніше:  Опалення житла- гаряче питання

Легальність новорічних ялинок

      Незважаючи на велику кількість штучних ялинок в продажі, багато людей не уявляють собі новорічно-різдвяних свят без живої ялинки в своїй оселі. Лісівники готуються до прийдешніх свят заздалегідь. Для забезпечення населення новорічними атрибутами ДП «Білоцерківський лісгосп» організовує майданчики з продажу новорічних ялинок. Заготівля новорічних ялинок проводиться на спеціально створених плантаціях новорічних ялинок, при суміщенні з проведенням рубок формування і оздоровлення лісів.

Детальніше: Легальність новорічних ялинок

Піклуймося про птахів взимку!

Незважаючи на те, що за календарем зима ще не наступила, сніговий покрив та морози дошкуляють птахам, змушуючи їх ближче тулитися до людських осель. 

Детальніше: Піклуймося про птахів взимку!

Допоможемо птахам взимку!

Птахи не лише дарують нам чарівні пісні та є окрасою природи, вони відіграють значну роль у поширенні насіння рослин, сприяють перехресному запиленню квітів, знищують шкідників у лісах, парках, садках та полях. 

Детальніше: Допоможемо птахам взимку!

На шляху до сертифікації лісів за системою FSC®

Восени поточного  року  ДП «Білоцерківський лісгосп» взяв на себе зобов’язання дотримання Принципів і критеріїв добровільної  екологічної сертифікації лісів за системою FSC® для України (Стандарт  FS-STD-02).  Сертифікація FSC® (The Forest Stewardship Council® - Лісова Опікунська Рада) вимагає від підприємства:

Детальніше: На шляху до сертифікації лісів за системою FSC®

Посади ліс сьогодні - збережеш природу на віки..

Вітерець торкнув дуби —
Й ті зашелестіли…

Павло Тичина

Ліс це найдорожчий дар природи усьому живому на землі, це найцінніший ресурс, який потрібно використовувати дуже бережливо та постійно відновлювати, адже рівновага у природі залежить саме від  цих величавих дубів, височенних сосен, тендітних берізок та багатьох інших таких різноманітних дерев, кущів та трав’янистих рослин. 

Детальніше: Посади ліс сьогодні - збережеш природу на віки..

Не смітіть у лісі !

Берегти ліс, не смітити в лісі, не завдавати йому шкоди – істини відомі кожному,але надто часто люди про них забувають. 

Детальніше: Не смітіть у лісі !

Розпочалася осіння посадка лісу.

Ось і настала пора для осінньої  лісокультурної компанії. У нашому лісгоспі була проведена  інвентаризація лісових культур,під час якої було визначено стан лісових культур, їх якісні та кількісні показники а також ділянки культур, які потребують доповнення. 

Детальніше: Розпочалася осіння посадка лісу.

 Про долю галузі

 Ми живемо та працюємо у час змін та реформ, проте деякі закони можуть поставити крапку як у нашій діяльності, так і взагалі на лісовій галузі України.

Детальніше:  Про долю галузі

Заготовляємо насіння дуба звичайного

Ліси – головне природне багатство народу України. Із незапам’ятних часів користуються люди його дарами: грибами, ягодами, лікарською сировиною, березовим соком і, звичайно ж, деревиною, яка широко використовується в народному господарстві нашої держави. Для того, щоб не порушувався  природний баланс, необхідно приділяти особливу увагу відновленню лісу. 

Детальніше: Заготовляємо насіння дуба звичайного

Спільна інвентаризація лісових культур

05.10.2018р. представники Управління агропромислового розвитку Сквирської РДА на чолі з начальником Сиворакшою М.В., спільно з працівниками ДП «Білоцерківський лісгосп» 

Детальніше: Спільна інвентаризація лісових культур

Питання незаконної рубки дерев!!

Щороку з настанням осінньо-зимового періоду значна частина населення задумується над тим, як опалювати власні домівки. Особливо актуальне дане питання тепер, коли ціни на газ та електроенергію стали вкрай непривабливими.

Детальніше: Питання незаконної рубки дерев!!

Лісівники добрі господарі в лісі.

 На  вулиці  осінь.  Пройшли   дощі  і  лісівники  розпочали  осінні  лісокультурні  роботи.   А роботи  багато: культури  ввести  в  зиму, зробити  доповнення, підготувати  площі під  посадку лісових  культур  2019 року, зібрати насіння. 

Детальніше: Лісівники добрі господарі в лісі.

 На екскурсію з користю

З початком нового навчального року активізували свою роботу члени учнівського лісництва «Розкішнянське» при Ставищенському лісництві ДП «Білоцерківський лісгосп».

Детальніше:  На екскурсію з користю

Профілактика лісових пожеж – справа спільна

Відбулася зустріч лісової охорони Володарського лісництва державного підприємства "Білоцерківське лісове господарство" з  працівниками Володарського РС ГУ ДСНС України у Київській області. Фахівці ДСНС в ході бесіди наголосили на необхідності проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з населенням щодо безпечного поводження з вогнем в лісах та паркових зонах, особливо в місцях посиленого рекреаційного навантаження.

Детальніше: Профілактика лісових пожеж – справа спільна

З оптимізмом дивимось у майбутнє

14 вересня в державному підприємстві «Білоцерківське лісове господарство» відбулися урочистості до Дня працівників лісового господарства.

Детальніше: З оптимізмом дивимось у майбутнє

Осінні клопоти юніорів-лісівників

У Ставищенському лісництві державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» працює та набуває умінь і навичок з вирощування лісу окремий підрозділ юніорів-лісівників – учнівське лісництво з Розкішнянського НВК. Традиційна співпраця школярів та лісової охорони триває на Ставищенській землі ще з 70-х років минулого століття. На сьогоднішній день шкільне лісництво має власну площу розсадника та шкілку для практичних занять та дослідницької роботи.

Детальніше: Осінні клопоти юніорів-лісівників

 Огранізація відпочинку працівникам підприємства

Первинною профспілковою організацією ДП «Білоцерківський лісгосп», так як і в попередні роки, влітку цього року були організовані заходи щодо відпочинку та оздоровлення працівників підприємства.

Детальніше:  Огранізація відпочинку працівникам підприємства

Черговий «транш» заходів з поліпшення санітарного стану лісів

За результатами постійного моніторингу санітарного стану лісових насаджень державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство», який ведеться фахівцями відділу лісового господарства та координується державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Київлісозахист», у обласному управлінні лісового та мисливського господарства в черговий раз від початку року погоджено  перелік заходів з поліпшення санітарно стану лісів.

Детальніше: Черговий «транш» заходів з поліпшення санітарного стану лісів

Черговий «транш» заходів з поліпшення санітарного стану лісів (2)

За результатами постійного моніторингу санітарного стану лісових насаджень державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство», який ведеться фахівцями відділу лісового господарства та координується державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Київлісозахист», у обласному управлінні лісового та мисливського господарства в черговий раз від початку року погоджено  перелік заходів з поліпшення санітарно стану лісів.

Детальніше: Черговий «транш» заходів з поліпшення санітарного стану лісів (2)

 ВОСЕНИ ВІДБУДЕТЬСЯ НАЙСИЛЬНІШИЙ У РОЦІ ЦИКЛ МАСОВОГО ВСИХАННЯ

Старший науковий співробітник Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. М.Г. Висоцького, кандидат сільськогосподарських наук Василь Бородавка та науковий співробітник Олена Бородавка розповіли про реальну ситуація з масовим всиханням в соснових насадженнях.

Детальніше:  ВОСЕНИ ВІДБУДЕТЬСЯ НАЙСИЛЬНІШИЙ У РОЦІ ЦИКЛ МАСОВОГО ВСИХАННЯ

 Загинули ялини у заповіднику

Продовжуємо тему всихання хвойних лісів.

На території Томилівського лісництва, підпорядкованого нашому лісгоспу, з  1972 року зареєстровано парк-пам’ятку садового мистецтва місцевого значення «Томилівський».

Детальніше:  Загинули ялини у заповіднику

Семінар

7 липня 2018 року на базі Сухоліського лісництва державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» проведено практичний семінар-навчання з підготовки лісосічного фонду і проведення рубок догляду за лісом у хвойних насадженнях підприємства. 

Детальніше: Семінар

 Моніторинг насаджень в «період тиші»

 Відповідно до статті 39 «Охорона середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин» Закону України «Про тваринний світ» – 15 червня закінчився «період тиші», за умовами якого у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня по 15 червня, забороняється проведення санітарних рубок лісу.

Детальніше:  Моніторинг насаджень в «період тиші»

Весняне рекогносцирувальне обстеження лісових культур

Згідно плану роботи відділу лісового господарства ДП «Білоцерківський лісгосп» в травні поточного року проводиться рекогносцирувальне обстеження лісових культур. Метою даного обстеження була оцінка лісопатологічного і санітарного стану лісових культур. Обстеження проводилося візуально за попередньо обраними маршрутами по квартальних просіках, лісових дорогах та довільних маршрутних ходах, які охоплюють реальний стан кожного обстеженого виділу. При рекогносцирувальному нагляді вибірково було застосовано метод розкопування грунту на ділянках  з ознаками значного пригнічення, ослаблення та пошкодження рослин у культурах сосни.

Детальніше: Весняне рекогносцирувальне обстеження лісових культур

Зліт учнівських лісництв

10 та 11 травня на базі Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру  Національного Університету біоресурсів і природокористування України “Боярської ЛНДС” за ініціативи Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства  та Центру творчості дітей та юнацтва Київщини пройшов обласний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв.

Детальніше: Зліт учнівських лісництв

Відбулася розширена технічна рада

 4 травня в ДП «Білоцерківський лісгосп» відбулась розширена технічна рада за участю повного складу лісової охорони всіх структурних підрозділів господарства. На засіданні обговорювалися питання готовності до пожежонебезпечного періоду. Загострювалась увага на особливі заходи безпеки в хвойних насадженнях на межі з населеними пунктами та необхідність тісної співпраці з громадськістю.

Детальніше: Відбулася розширена технічна рада

Продовжується посадка лісу

У гарячі дні весняної лісокультурної кампанії, до праці лісівників Володарського лісництва ДП «Білоцерківський лісгосп» активно приєдналися й учні КЗ КОР «Володарська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів – Центр реабілітації». Посадити дерево – одне з призначень людини в цьому світі, тому для дев’ятикласників акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» була вагомим кроком у майбутнє.

Детальніше: Продовжується посадка лісу

Неформальні заходи в рамках Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

В рамках Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» 12 квітня вихованцями КЗ КОР «Володарська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів – Центр реабілітації»  за сприяння та безпосередньої участі лісової охорони Володарського лісництва ДП «Білоцерківський лісгосп» проведено прибирання придорожньої   та прилеглої до території інтернату частини лісу в урочищі «Володарська дача».

Детальніше: Неформальні заходи в рамках Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

Правила пожежної безпеки в лісі - одні для всіх!

Ліс гостинно зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинку, проте, він вимагає дбайливого до себе ставлення. Розумне користування дарами природи — невід’ємне право людини. Величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Основна причина їх виникнення — порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі (людська халатність та безвідповідальність, що виявляється у кинутому недопалку, залишеному без догляду чи погано загашеному багатті…).

Детальніше: Правила пожежної безпеки в лісі - одні для всіх!

Зустріч пернатих на Сквирській землі

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме у квітні. 1 квітня 1906 підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

Детальніше: Зустріч пернатих на Сквирській землі