Наші контакти:

 

Приймальня: +38 (04563) 4-77-30

збут: +38 (04563) 4-77-29

 

м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 63

Новини лісового господарства

На шляху до сертифікації лісів за системою FSC

Восени поточного  року  ДП «Білоцерківський лісгосп» взяв на себе зобов’язання дотримання Принципів і критеріїв добровільної  екологічної сертифікації лісів за системою FSC для України (Стандарт  FS-STD-02).  Сертифікація Лісової Опікунської Ради (ЛОР – англійська  абревіатура: FSС)вимагає від підприємства:

Детальніше: На шляху до сертифікації лісів за системою FSC

Посади ліс сьогодні - збережеш природу на віки..

Вітерець торкнув дуби —
Й ті зашелестіли…

Павло Тичина

Ліс це найдорожчий дар природи усьому живому на землі, це найцінніший ресурс, який потрібно використовувати дуже бережливо та постійно відновлювати, адже рівновага у природі залежить саме від  цих величавих дубів, височенних сосен, тендітних берізок та багатьох інших таких різноманітних дерев, кущів та трав’янистих рослин. 

Детальніше: Посади ліс сьогодні - збережеш природу на віки..

Не смітіть у лісі !

Берегти ліс, не смітити в лісі, не завдавати йому шкоди – істини відомі кожному,але надто часто люди про них забувають. 

Детальніше: Не смітіть у лісі !

Розпочалася осіння посадка лісу.

Ось і настала пора для осінньої  лісокультурної компанії. У нашому лісгоспі була проведена  інвентаризація лісових культур,під час якої було визначено стан лісових культур, їх якісні та кількісні показники а також ділянки культур, які потребують доповнення. 

Детальніше: Розпочалася осіння посадка лісу.

 Про долю галузі

 Ми живемо та працюємо у час змін та реформ, проте деякі закони можуть поставити крапку як у нашій діяльності, так і взагалі на лісовій галузі України.

Детальніше:  Про долю галузі

Заготовляємо насіння дуба звичайного

Ліси – головне природне багатство народу України. Із незапам’ятних часів користуються люди його дарами: грибами, ягодами, лікарською сировиною, березовим соком і, звичайно ж, деревиною, яка широко використовується в народному господарстві нашої держави. Для того, щоб не порушувався  природний баланс, необхідно приділяти особливу увагу відновленню лісу. 

Детальніше: Заготовляємо насіння дуба звичайного

Спільна інвентаризація лісових культур

05.10.2018р. представники Управління агропромислового розвитку Сквирської РДА на чолі з начальником Сиворакшою М.В., спільно з працівниками ДП «Білоцерківський лісгосп» 

Детальніше: Спільна інвентаризація лісових культур

Питання незаконної рубки дерев!!

Щороку з настанням осінньо-зимового періоду значна частина населення задумується над тим, як опалювати власні домівки. Особливо актуальне дане питання тепер, коли ціни на газ та електроенергію стали вкрай непривабливими.

Детальніше: Питання незаконної рубки дерев!!

Лісівники добрі господарі в лісі.

 На  вулиці  осінь.  Пройшли   дощі  і  лісівники  розпочали  осінні  лісокультурні  роботи.   А роботи  багато: культури  ввести  в  зиму, зробити  доповнення, підготувати  площі під  посадку лісових  культур  2019 року, зібрати насіння. 

Детальніше: Лісівники добрі господарі в лісі.

 На екскурсію з користю

З початком нового навчального року активізували свою роботу члени учнівського лісництва «Розкішнянське» при Ставищенському лісництві ДП «Білоцерківський лісгосп».

Детальніше:  На екскурсію з користю

Профілактика лісових пожеж – справа спільна

Відбулася зустріч лісової охорони Володарського лісництва державного підприємства "Білоцерківське лісове господарство" з  працівниками Володарського РС ГУ ДСНС України у Київській області. Фахівці ДСНС в ході бесіди наголосили на необхідності проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з населенням щодо безпечного поводження з вогнем в лісах та паркових зонах, особливо в місцях посиленого рекреаційного навантаження.

Детальніше: Профілактика лісових пожеж – справа спільна

З оптимізмом дивимось у майбутнє

14 вересня в державному підприємстві «Білоцерківське лісове господарство» відбулися урочистості до Дня працівників лісового господарства.

Детальніше: З оптимізмом дивимось у майбутнє

Осінні клопоти юніорів-лісівників

У Ставищенському лісництві державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» працює та набуває умінь і навичок з вирощування лісу окремий підрозділ юніорів-лісівників – учнівське лісництво з Розкішнянського НВК. Традиційна співпраця школярів та лісової охорони триває на Ставищенській землі ще з 70-х років минулого століття. На сьогоднішній день шкільне лісництво має власну площу розсадника та шкілку для практичних занять та дослідницької роботи.

Детальніше: Осінні клопоти юніорів-лісівників

 Огранізація відпочинку працівникам підприємства

Первинною профспілковою організацією ДП «Білоцерківський лісгосп», так як і в попередні роки, влітку цього року були організовані заходи щодо відпочинку та оздоровлення працівників підприємства.

Детальніше:  Огранізація відпочинку працівникам підприємства

Черговий «транш» заходів з поліпшення санітарного стану лісів

За результатами постійного моніторингу санітарного стану лісових насаджень державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство», який ведеться фахівцями відділу лісового господарства та координується державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Київлісозахист», у обласному управлінні лісового та мисливського господарства в черговий раз від початку року погоджено  перелік заходів з поліпшення санітарно стану лісів.

Детальніше: Черговий «транш» заходів з поліпшення санітарного стану лісів

Черговий «транш» заходів з поліпшення санітарного стану лісів (2)

За результатами постійного моніторингу санітарного стану лісових насаджень державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство», який ведеться фахівцями відділу лісового господарства та координується державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Київлісозахист», у обласному управлінні лісового та мисливського господарства в черговий раз від початку року погоджено  перелік заходів з поліпшення санітарно стану лісів.

Детальніше: Черговий «транш» заходів з поліпшення санітарного стану лісів (2)

 ВОСЕНИ ВІДБУДЕТЬСЯ НАЙСИЛЬНІШИЙ У РОЦІ ЦИКЛ МАСОВОГО ВСИХАННЯ

Старший науковий співробітник Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. М.Г. Висоцького, кандидат сільськогосподарських наук Василь Бородавка та науковий співробітник Олена Бородавка розповіли про реальну ситуація з масовим всиханням в соснових насадженнях.

Детальніше:  ВОСЕНИ ВІДБУДЕТЬСЯ НАЙСИЛЬНІШИЙ У РОЦІ ЦИКЛ МАСОВОГО ВСИХАННЯ

 Загинули ялини у заповіднику

Продовжуємо тему всихання хвойних лісів.

На території Томилівського лісництва, підпорядкованого нашому лісгоспу, з  1972 року зареєстровано парк-пам’ятку садового мистецтва місцевого значення «Томилівський».

Детальніше:  Загинули ялини у заповіднику

Семінар

7 липня 2018 року на базі Сухоліського лісництва державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» проведено практичний семінар-навчання з підготовки лісосічного фонду і проведення рубок догляду за лісом у хвойних насадженнях підприємства. 

Детальніше: Семінар

 Моніторинг насаджень в «період тиші»

 Відповідно до статті 39 «Охорона середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин» Закону України «Про тваринний світ» – 15 червня закінчився «період тиші», за умовами якого у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня по 15 червня, забороняється проведення санітарних рубок лісу.

Детальніше:  Моніторинг насаджень в «період тиші»

Весняне рекогносцирувальне обстеження лісових культур

Згідно плану роботи відділу лісового господарства ДП «Білоцерківський лісгосп» в травні поточного року проводиться рекогносцирувальне обстеження лісових культур. Метою даного обстеження була оцінка лісопатологічного і санітарного стану лісових культур. Обстеження проводилося візуально за попередньо обраними маршрутами по квартальних просіках, лісових дорогах та довільних маршрутних ходах, які охоплюють реальний стан кожного обстеженого виділу. При рекогносцирувальному нагляді вибірково було застосовано метод розкопування грунту на ділянках  з ознаками значного пригнічення, ослаблення та пошкодження рослин у культурах сосни.

Детальніше: Весняне рекогносцирувальне обстеження лісових культур

Зліт учнівських лісництв

10 та 11 травня на базі Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру  Національного Університету біоресурсів і природокористування України “Боярської ЛНДС” за ініціативи Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства  та Центру творчості дітей та юнацтва Київщини пройшов обласний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв.

Детальніше: Зліт учнівських лісництв

Відбулася розширена технічна рада

 4 травня в ДП «Білоцерківський лісгосп» відбулась розширена технічна рада за участю повного складу лісової охорони всіх структурних підрозділів господарства. На засіданні обговорювалися питання готовності до пожежонебезпечного періоду. Загострювалась увага на особливі заходи безпеки в хвойних насадженнях на межі з населеними пунктами та необхідність тісної співпраці з громадськістю.

Детальніше: Відбулася розширена технічна рада

Продовжується посадка лісу

У гарячі дні весняної лісокультурної кампанії, до праці лісівників Володарського лісництва ДП «Білоцерківський лісгосп» активно приєдналися й учні КЗ КОР «Володарська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів – Центр реабілітації». Посадити дерево – одне з призначень людини в цьому світі, тому для дев’ятикласників акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» була вагомим кроком у майбутнє.

Детальніше: Продовжується посадка лісу

Неформальні заходи в рамках Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

В рамках Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» 12 квітня вихованцями КЗ КОР «Володарська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів – Центр реабілітації»  за сприяння та безпосередньої участі лісової охорони Володарського лісництва ДП «Білоцерківський лісгосп» проведено прибирання придорожньої   та прилеглої до території інтернату частини лісу в урочищі «Володарська дача».

Детальніше: Неформальні заходи в рамках Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

Правила пожежної безпеки в лісі - одні для всіх!

Ліс гостинно зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинку, проте, він вимагає дбайливого до себе ставлення. Розумне користування дарами природи — невід’ємне право людини. Величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Основна причина їх виникнення — порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі (людська халатність та безвідповідальність, що виявляється у кинутому недопалку, залишеному без догляду чи погано загашеному багатті…).

Детальніше: Правила пожежної безпеки в лісі - одні для всіх!

Зустріч пернатих на Сквирській землі

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме у квітні. 1 квітня 1906 підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

Детальніше: Зустріч пернатих на Сквирській землі

Робочий візит

22 березня 2018 року з робочим візитом до ДП ”Білоцерківський лісгосп” завітали головний інженер Київського обласного та по м. Києву УЛМГ (далі – Управління) Васьків Тарас Ярославович і головні спеціалісти відділу технічної політики та охорони праці Управління Зборомирський Олексій Олександрович та Конько Роман Олександрович.

Детальніше: Робочий візит

Майбутнє лісу у твоїх руках !

 Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства  розпочинає акцію "Майбутнє лісу у твоїх руках", що стартувала 21 березня у Міжнародний день лісів і триватиме до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 21 квітня.

Детальніше: Майбутнє лісу у твоїх руках !

Нарада-семінар по відтворенню лісів в умовах сьогодення

23 лютого у конторі Білоцерківського лісгоспу відбулася нарада-семінар за участю завідувача кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій НУБіП України В.М. Маурера, керівництва підприємства, працівників відділу лісового господарства, лісничих, майстрів лісу.

Детальніше: Нарада-семінар по відтворенню лісів в умовах сьогодення

Хроніка буднів лісівників Білоцерківщини

«Біологічна пожежа», спричинена навалою стовбурових шкідників на сосняки лісових господарств Київщини, не оминула своїм нищівним впливом хвойні насадження більшої частини лісництв  ДП ”Білоцерківський лісгосп”.

Детальніше: Хроніка буднів лісівників Білоцерківщини

Турбота про мешканців лісу

Зима не проста пора року для тварин у лісі. Єгерська служба ДП  «Білоцерківське лісове господарство» здійснює  комплекс заходів, спрямованих на поліпшення життя, відтворення та збереження мисливських тварин. Для їх підгодівлі закладено 27 майданчиків з годівницями, встановлено 30 солонців для копитних та 45 для інших звірів. Туди підвозять початки кукурудзи, сіно та кормові пучки ,що дає змогу тваринам прокормитися у зимовий період.

Детальніше: Турбота про мешканців лісу

Цікаві об’єкти лісової ентомофауни

В період відлиги наприкінці зими в соснових лісах державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство » лісовою охороною виявлене незвичне явище: тисячі чорних дрібних комах стрибають по поверхні снігового покриву. Згадки про навалу «сніжних бліх»  з російських інтернет-ресурсів були зафіксовані в Татарстані у 2011 році,  в Тульській області та Пермському краї у 2016 році, Орловській області у 2017 році. Всесвітня комп’ютерна павутина багатьом незрозумілим явищам надає ореол міфічності та небезпеки подібно легендам та казкам.

Детальніше: Цікаві об’єкти лісової ентомофауни

Стан хвойних насаджень природно-заповідного фонду

На виконання листа Держлісагенства від 16.01.18 №08-17/322-18 та листа Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства  комісією в складі  спеціалістів відділу лісового господарства ДП «Білоцерківське лісове господарство» проведене рекогносцирувальне  лісопатологічне обстеження  хвойних насаджень об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ). 

Детальніше: Стан хвойних насаджень природно-заповідного фонду

Звіт про виконання Програми „Ліси Сквирщини” у 2017

Рішенням сесії Сквирської районної ради від 23.02.2017 року № 05-13-07 затверджено районну Програму «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки».Програмою передбачаються лісогосподарські заходи, спрямовані на  підвищення стійкості і продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення і посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших функцій шляхом проведення рубок формування і оздоровлення лісів, підвищення продуктивності лісів на основі застосування лісокультурних методів та забезпечення ведення збалансованого і невиснажливого лісокористування.

Детальніше: Звіт про виконання Програми „Ліси Сквирщини” у 2017

Розробка всихаючих соснових насаджень

Восени 2017 року у всіх хвойних насадженнях ДП ”Білоцерківський лісгосп” проведено інвентаризацію осередків всихання, спричиненого комплексом стовбурових шкідників (інформація викладена в попередній публікації жовтня минулого року).Зменшення чисельності стовбурових шкідників – переважно верхівкового та шестизубого короїдів і соснових лубоїдів проводилося шляхом видалення заселених шкідниками дерев (всихаючих та сухостійних) до весняного вильоту та розселення.

Детальніше: Розробка всихаючих соснових насаджень

Новорічні ялинки та їх легальність

Незважаючи на велику кількість штучних ялинок в продажі, багато людей не уявляють собі новорічно-різдвяних свят без живої ялинки в своїй оселі. Лісівники готуються до прийдешніх свят заздалегідь. Для забезпечення населення новорічними атрибутами ДП «Білоцерківський лісгосп» організовує майданчики з продажу новорічних ялинок. Заготівля новорічних ялинок проводиться на площах рубок догляду, інших лісогосподарських рубках та на спеціально створених плантаціях новорічних ялинок.

Детальніше: Новорічні ялинки та їх легальність

Зустріч з губернатором

ОЛЕКСАНДР ГОРГАН ПРОВІВ ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Детальніше: Зустріч з губернатором

Ще одна школа юних лісівників

28 листопада на території Томилівського лісництва ДП «Білоцерківський лісгосп» відбулося урочисте відкриття навчального приміщення  «Лісової школи»  - новоствореного учнівського лісництва. Це уже друге шкільне лісництво, яке створене при  лісгоспі та яким опікуються його працівники.

Детальніше: Ще одна школа юних лісівників

Акція протесту

28 листопада представники колективу та профспілкової організації ДП «Білоцерківський лісгосп» зібралися під стінами Білоцерківської районної ради щоб приєднатися до Всеукраїнської акції протесту проти схвалення Кабінетом Міністрів України “Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року”. Акція організована профспілкою працівників лісового та мисливського господарства з метою донесення до керівництва країною недопущення розвалу галузі та її реформування без урахування інтересів трудових колективів. 

Детальніше: Акція протесту