Наші контакти:

 

Приймальня: +38 (04563) 4-77-30

збут: +38 (04563) 4-77-29

 

м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 63

Томилівське лісництво

Томилівське лісництво входить в склад  ДП «Білоцерківське лісове господарство»  Історія лісництва бере свій початок у 1944 році. Саме тоді було організоване на базі Томилівської  лісової дачі. Загальна  площа  лісництва становить 5414,3 га.   

Лісництво розташоване в північно східній частині Білоцерківського адміністративного  району.

Контора лісництва побудована в 1923 році. Знаходиться в урочищі «Дубина» квартал 79 Білоцерківського району Київської області.  Біля контори встановлено  пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Садиба чудово благоустроєна та озеленена і підтримується в належному стані. 

До складу лісництва входять урочища:  «Томилівська дача», «Бакали», «Снігурі»,  «Білоцерківська добролежівка»,  Шкарівська добролежівка», «Дубина», «Бутиха», «Озірнянська дача»,Чупирянська дача»,  «Гостра могила»,та Заповідне урочище «Малишки».

Лісові землі займають 5414,3 у тому числі вкриті лісовою рослинністю землі — 5071,7 га. Ліси відносяться до 1 групи.    Грунти переважно дерново-підзолисті супіщані грунти, підзолисті  чорноземи і темносірі легко і середньо суглинкові.

Основні типи лісорослинних умов — свіжі і вологі судіброви, свіжі субори. Грунтово-кліматичні умови лісництва сприятливі для зростання наступних деревних та чагарникових порід:сосни,  ялини, дуба черещатого, ясена, клена, граба, липи, берези, осики та інших.

За віком лісонасадження розподіляються: молодняки, середньовічні, , пристигаючі ,стиглі і перестійні.

В 1945 році  на честь перемоги у Великій Вітчизняній Війні в урочищі «Шкарівська добролежівка» був створений дендропарк «Томилівський»- парк-памятка садово-паркового мистецтва місцевого значення. Парк розташований на території Білоцерківського району Київської області, Шкарівська сільська рада,розташовується в межах ДП «Білоцерківське лісове господарство»,  Томилівське лісництво – квартал 77 виділ 20,квартал 79 виділ 4 –площею 2,8 га. Оголошено рішенням виконавчого комітету Київської обласної ради народних депутатів від 28,02,1972 р№118.

В парку зростає близько 330 видів деревних і чагарникових порід, які не трапляються в навколишніх лісах. Цінний у науковому та естетичному значенні.

Парк   розташований поряд із приміщенням  Томилівського  лісництва  кількома кілометрами на південь від м.Біла Церква. Територія парку огороджена парканом, оснащена різноманітними інформаційними і пропагандистськими аншлагами природоохоронного змісту. Природоохоронні щити та інформаційний аншлаг, передбачений для території ПЗФ законодавством також встановлені.